Makijaż dzienny

Makijaż dzienny, doskonały do pracy czy na południowe wyjście na lunch ze znajomymi, musi trzymać się określonych ram. Bardzo często w czasie jego nakładania wykonywane są podręcznikowe błędy. Sprawiają one, że makijaż albo nie jest odpowiednio trwały, albo nie odpowiada warunkom, które dzienny makijaż powinien spełniać. Dlatego tak ważne jest, aby był on przygotowany właściwie – dopiero wtedy będziesz wyglądała tak, jak chcesz.

 

Makijaż dzienny Łódź

 

Pierwszym warunkiem doskonałego makijażu dziennego jest oczyszczenie twarzy. Bez niego nie ma mowy o trwałym makijażu na żadną okazję. Ale pamiętaj, że to dzienny makijaż będzie na skórze najdłużej, więc może ją, mimo tego, że jest to dość cienka warstwa, poważnie obciążyć. Oczyszczenie skóry zwiększa przyczepność kosmetyków i sprawia, że nawet w mniejszej ilości pozwalają one uzyskać doskonały efekt wizualny. A Ty będziesz też lepiej się czuła, kiedy skóra będzie mogła normalnie oddychać.

 

Dobór kosmetyków również jest istotny, i to nawet bardzo. Kosmetyczka podpowie, jakie preparaty są bezpieczne dla Twojego typu cery. Jakie jej nie obciążą i pozwolą wydobyć Twoją urodę i jeszcze silniej ją podkreślić. To ważne, ponieważ stosunkowo lekki is tonowany makijaż dzienny w żadnym razie nie sprawdzi się do maskowania urody, zresztą też nie taki jest jego cel. Odpowiednie kosmetyki, które podkreślą koloryt skóry i dodadzą jej życia, nie mogą utrudniać skórze oczyszczania i oddychania. Dlatego nie możesz używać kolorowych kosmetyków niskiej jakości, których jedyną zaletą jest niska cena.

MAKIJAŻ DZIENNY – JAK PRAWIDŁOWO GO WYKONAĆ?

Prawidłowo wykonany makijaż dzienny może utrzymać się na skórze nawet do kilkunastu godzin. Taki efekt jest jednak możliwy tylko dzięki dokładnemu oczyszczeniu, odżywieniu skóry, dzięki właściwie dobranym kosmetykom oraz – co ważne – prawidłowej techniczne nakładania makijażu. Nie wszystkie popularne triki faktycznie się sprawdzają w praktyce, nie wszystkie porady mogą być stosowane bez ograniczeń.

 

Pamiętaj, że każdy rodzaj cery i każdy typ urody wymaga nieco innej dbałości, a to oznacza, że niekiedy pewnych kosmetyków nie będzie wolno użyć, zastosowanie innych będzie ograniczone, a czasem trzeba będzie nakładać je innymi narzędziami lub w innej kolejności. To oczywiście niezbyt częste przypadki, ale nie możesz ryzykować, ze właśnie na Twojej skórze makijaż się nie utrzyma.

 

Prawidłowo wykonany makijaż musi zakończyć się również utrwaleniem – to o tyle istotne, że daje ci wskazówki co do tego, jak ewentualnie później możesz sama uzupełnić braki w makijażu albo dodatkowo zwiększyć jego trwałość. Takich porad udzieli ci jednak tylko wykwalifikowana kosmetyczka, a nie bloggerki make-upowe. Pamiętaj, że makijaż to nie tylko sztuka, ale i w pewnej części nauka – kosmetyki to dość złożone preparaty, których barwa, trwałość, konsystencja i skład mogą wpływać nie tylko na to, jak wyglądasz, ale także na to, jak się czujesz i czy w swoim nowym makijażu dziennym odnajdziesz samą siebie, czy będzie to tylko sztuczna maska.

Zobacz również: Makijaż wieczorowy