Makijaż fotograficzny

Makijaż fotograficzny to specyficzna sztuka. Z jednej strony musi być naturalny, abyś na zdjęciu była sobą, ale należy też pamiętać, że wprowadzenie do fotografii dodatkowego oświetlenia poważnie zmienia wygląd fotografowanej osoby. Stąd też makijaż do zdjęć jest z reguły bardziej agresywny niż zwykły makijaż codzienny, ale niekoniecznie aż tak ostry, jak makijaż wieczorowy. Dobra kosmetyczka potrafi dostosować makijaż do specyfiki zdjęć – studyjne, w plenerze, z różnym rodzajem oświetlenia i światła naturalnego. Każda z tych informacji jest niczym wskazówka, których zestaw pozwala zbudować wizję odpowiedniej kreacji, w której będziesz wyglądała najlepiej.

 

Makijaż fotograficzny Łódź

 

Makijaż fotograficzny nie musi być zwykle przesadnie trwały – sesje fotograficzne, te w pełni profesjonalne, trwają po kilka godzin, ale jeśli odbywają się w studiu fotografa, to przecież jeszcze nawet w trakcie trwania sesji można wiele poprawić czy uzupełnić braki w makijażu. W plenerze wszystko się nieco komplikuje, ale przeciętna sesja jest mimo wszystko krótsza. To daje większe pole manewru, jeśli chodzi o wybór kosmetyków, choć nie oznacza wcale pełnej dowolności. Makijażystka musi dobrać kosmetyki, które najlepiej współgrały będą z typem twojej urody i budową skóry.

To ważne, ponieważ silne światło i czuła matryca aparatu potrafi wychwycić nawet najmniejszą skazę na skórze i najdrobniejszą wadę makijażu. Choć więc możliwości jest sporo, kosmetyczka musi zachować szczególną uważność, aby cały makijaż był idealnie równy i wybitnie dopracowany. Między innymi dlatego czasem nałożenie makijażu fotograficznego przed sesją zdjęciową trwa dłużej niż sama sesja.

 

MAKIJAŻ FOTOGRAFICZNY – KOSMETYKI NAJLEPSZEJ JAKOŚCI
Kosmetyki, które kosmetyczka stosuje do stworzenia idealnej kreacji, muszą wyróżniać się wysoką jakością. Te najtańsze po prostu nie rozprowadzałyby się równo, nie miałyby równej struktury i źle wyglądałyby na zdjęciu. Makijaż fotograficzny musi uwydatniać naturalne piękno, ale jednocześnie maskować wszystkie, najdrobniejsze nawet wady skóry, sam pozostając delikatnym. Fakt, że część linii czy obszarów jest zaznaczona wyraźniejszym kolorem, wynika przede wszystkim z tego, że światło i cień inaczej się układają w warunkach sztucznego oświetlenia.

Zadaniem kosmetyków używanych do tworzenia makijażu fotograficznego jest często nie tyle wyolbrzymienie urody, ile stworzenie przestrzeni dla gry światła. Silne lampy używane przez fotografów nie tylko powodują, że skóra wygląda na bardziej bladą, ale eliminują naturalne cienie na twarzy, sprawiając, że wydaje się ona na zdjęciu nienaturalnie płaska – temu też służy makijaż fotograficzny, który z jednej strony ma być uzupełnieniem naturalnej urody, a z drugiej znów ma przeciwdziałać spłyceniu urody przez światło używane przez fotografa. To naprawdę trudna sztuka i nie każda kosmetyczka potrafi się zająć takim makijażem, bo jego przygotowanie wymaga lat praktyki oraz swoistego szóstego zmysłu – nigdy nie wiadomo, jak dokładnie rozwinie się sesja zdjęciowa, ale makijaż musi być doskonały w każdych warunkach.

Zobacz również: Makijaż ślubny