Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to bardzo elegancka, wyjątkowa kreacja, która w istocie jest połączeniem makijaży dziennego, wieczorowego i szczególnego makijażu okolicznościowego. Właściwie wymyka się klasyfikacji, ale na pewno wiesz, że nie jest to makijaż podobny do jakiegokolwiek, który możesz zrobić sobie na co dzień. Skoro jest to dzień wyjątkowy i wydarzenie przepiękne, również makijaż trzeba do tego dopasować. Nie jest to jednak proste, a wyzwań, z którymi musi zmierzyć się kosmetyczka, jest kilka.

 

Makijaż ślubny Łódź

 

Typ cery to podstawowa cecha twojej urody, która determinuje, jakie kosmetyki mogą być używane, a jakie nie. Wrażliwość twojej skóry może poważnie utrudnić życie. Tym bardziej że w dniu ślubu raczej nie można liczyć na to, że skóra będzie pracowała spokojnie. Emocje mają milion ujść, a jednym z nich jest właśnie skóra, której fizjologia w stresie się zmienia. Dlatego też makijaż ślubny, nawet jeśli jest przygotowany na stosunkowo krótki czas, musi być szczególnie trwały. Oczywiście bazę makijażu trzeba również dopasować do kolorytu cery, ale także do kreacji, w której zamierzasz wystąpić.

W praktyce makijaż ślubny to wiele planowania, mnóstwo eksperymentów, które kosmetyczka przeprowadza w myślach, bazując na własnym doświadczeniu, a wszystko to po to, aby dobrać kosmetyki idealne. Na tym się jednak wyzwania nie kończą, bo makijaż ślubny często musi być bardzo trwały, aby utrzymał się jeszcze na weselu, co jest poważnym problemem nie tylko dlatego, że obciąża on skórę, ale także dlatego, że makijaż na ślub powinien być wariantem okolicznościowego makijażu dziennego, a weselny zdecydowanie może być wieczorowy.

MAKIJAŻ ŚLUBNY – TRWAŁY, PODKREŚLAJĄCY NATURALNE PIĘKNO, DOPASOWANY DO STYLIZACJI

Tylko najlepsza kosmetyczka potrafi to połączyć w zgrabną, piękną i jednocześnie naturalną kompozycję różnych kosmetyków, jednocześnie dając ci możliwość szybkiego poprawienia makijażu, co prawie na pewno będzie konieczne w tym dniu pełnym wrażeń, emocji i zabawy.

Stworzenie makijażu ślubnego zabiera wiele czasu. Jest to bowiem proces wieloetapowy. Wszystko zaczyna się jak zawsze od oczyszczania skóry. Dzięki temu makijaż będzie maksymalnie trwały i w jak najmniejszym stopniu obciąży cerę. Aby jednak zwiększyć trwałość kosmetyków, trzeba skórę znormalizować, a więc ograniczyć wydzielanie sebum i potu, które mogą zniszczyć nawet najlepszą kreację. Regulacja pracy porów pod makijażem jest bardzo ważna, podobnie jak nałożenie trwałego podkładu. To on zadecyduje w głównej mierze o finalnej wytrzymałości całej kreacji, a przy okazji zapewni przyczepność dodatkowym kosmetykom barwnym, których dobór jest o tyle skomplikowany, że każdy kolejny kosmetyk musi współgrać z już użytymi i musi mieć swoje miejsce w całej kompozycji, nie mogąc jej zdominować i stłumić.

Makijaż ślubny to część większej oprawy artystycznej – musi być całością z suknią, fryzurą i dodatkami, a to wymaga nieograniczonej wyobraźni przestrzennej. Całość trzeba odpowiednio utrwalić, aby zapewnić ci znakomity wygląd i jeszcze lepsze samopoczucie aż do końca zabawy.

Zobacz również: Makijaż dzienny