Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy to taka forma, która pozwala najpełniej się wyrazić, w której możesz popuścić wodze fantazji i stworzyć kreację naprawdę niezwykłą. Dopuszczalne są wszystkie kolory i agresywne aranżacje, ale pamiętaj, że nie wszystko będzie wyglądało dobrze. Wizyta w salonie kosmetycznym może cię nauczyć wiele na temat makijażu wieczorowego. Dobór odpowiednich kosmetyków jest w tym przypadku sprawą szczególnie ważną. O ile makijaż dzienny jest tylko uzupełnieniem naturalnej urody, to wieczorowy, jako zdecydowanie silniejszy, może pozwolić Ci w sposób pełniejszy pobawić się urodą. Ostre kolory, grubsza warstwa makijażu i często dość nietypowe kompozycje stanowią zawsze wyzwanie nawet dla doświadczonych kosmetyczek. Umiejętność łączenia barw tutaj już nie wystarcza.

 

Makijaż wieczorowy Łódź

 

Problemem w makijażu wieczorowym często jest jego trwałość. Braki dziennego makijażu można błyskawicznie uzupełnić, zresztą są one mniej widoczne. Natomiast w przypadku makijażu wieczorowego każda niedoskonałość wykonania będzie znakomicie widoczna i jednocześnie trudna do naprawienia bez sporego zestawu kosmetyków. Choćby z tego powodu warto udać się do kosmetyczki, która taki makijaż przygotuje profesjonalnie. Bardzo ważne jest, aby skóra była właściwie oczyszczona. Po całym dniu może być zmęczona. Ale aby makijaż wieczorowy utrzymał się przez długie godziny, musi zostać oczyszczona i znormalizowana, aby aktywność gruczołów skórnych nie zepsuła warstwy makijażu.

RÓŻNE SPOSOBY NA MAKIJAŻ WIECZOROWY

Oczywiście są różne szkoły przygotowywania makijażu wieczorowego. Korzystają one z różnych narzędzi, różnych palet kolorystycznych i dążą do uzyskania nieco innych efektów. Pamiętaj jednak, że także makijaż wieczorowy dobiera się do typu urody, do karnacji, do kreacji, w której zamierzasz wystąpić. W jakiejś części musi one też być odbiciem twojej osobowości. To ty wiesz najlepiej, w jakim makijażu czujesz się komfortowo, w jakim podobasz się przede wszystkim sobie i na tej podstawie kosmetyczka może zaproponować konkretne rozwiązanie – dobrać kosmetyki odpowiedniej marki, w określonym kolorze, gwarantujące taki czy inny efekt. To ważne, żeby wybór ten był dokonany przez profesjonalistkę, bo właśnie makijaż wieczorowy, jako wyrazisty, często nawet agresywny, może wyraźnie zmienić to, jak postrzegasz sama siebie, i jak widzą cię inni.

Każdy błąd popełniony na etapie doboru kosmetyków – czy to typu, czy koloru, czy nawet sposobu nanoszenia w tych przypadkach, gdzie kosmetyczka ma wybór – może sprawić, że zamiast wyraźnie podkreślić urodę, powstanie z makijażu sztuczna maska, w której nie będziesz dobrze wyglądała ani się nie będziesz dobrze czuła. Wbrew pozorom dzieje się tak bardzo często, kiedy panie niemające odpowiedniego doświadczenia decydują się samodzielnie wykonać makijaż wieczorowy. Warto, żebyś miała świadomość, że pod wieloma względami jest to najtrudniejszy do stworzenia typ makijażu i nawet dobra kosmetyczka potrzebuje czasu, aby wszystko zagrało idealnie i żeby efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Zobacz również: Makijaż fotograficzny