Hydroizolacja


W pomieszczeniach takich jak łazienka regularnie wypełniona jest wilgocią. Zbierają się kropelki wody na ścianach i na podłodze, które zadziwiająco szybko mogą przedostać się do wewnątrz ściany, czy pod kafelki przez nieszczelne fugi. To może doprowadzić do powstania grzyba, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Gdy już się pojawi, może szybko roznieść się na sąsiadujące z toaletą pomieszczenia. Wtedy remont będzie nieunikniony. Co więcej, nie wystarczy zamaskować pleśni farbą, bo już jest ona wewnątrz ścian. Pozbywanie się jej wymaga dużo energii i nakładów pieniężnych. Warto dodać, że bardzo trudno jest się jej pozbyć na dobre. Hydroizolacja tarasu.

Hydroizolacja łazienki może rozwiązać ten problem, nie dopuszczając, żeby wilgoć przedostała się do ścian i pod terakotę. Zaoszczędzimy sobie w ten sposób sporo nerwów w przyszłości.

Izolacja na taras
Taras również jest narażony na przedostanie się wody pod płytki i tak samo jak w przypadku łazienki może zacząć się rozwijać pleśń. Tarasy, szczególnie te nieosłonięte, są stale wystawione na opady atmosferyczne. Warto je ochronić. Hydroizolacja na płytki tarasowe będzie mądrym rozwiązaniem, które zabezpieczy nas przed niechcianą pleśnią.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.