Krzesła bankietowe – gust i elegancja


Krzesło lub fotel

Jednoosobowy mebel z siedziskiem i oparciem, przeważnie o konstrukcji szkieletowej jest jednym z najstarszych sprzętów branży meblarskiej. Trudno wyobrazić sobie świat bez krzeseł. W wieku XVII i XVIII bardzo zaczęto cenić jego wykwintny, królewski wygląd, stąd krzesła w stylu Ludwika XIV, XV, XVI. Różnią się znacznie od siebie, choć nie dzieli ich szmat czasu.

Kilka ciekawostek historycznych

W Polsce meble naszych praojców były z pewnością proste, mamy wspaniałe tradycje regionalne związane z rzeźbą w drewnie, obecne również w sztuce użytkowej. Styl wykwintny zawdzięczamy rzemieślnikom z Niemiec. Pojawił się w zamkach, pałacach, dworach możnej szlachty. Wśród zabytkowych krzeseł, które dziś możemy podziwiać w naszych zbiorach muzealnych warto wspomnieć o pięknie rzeźbionym meblu, który przechowywany jest w skarbcu częstochowskim pod nazwą krzesła Kazimierza Wielkiego. Piękną rzeźbę drewnianą miały również krzesła sali Bractwa Miłosierdzia w Krakowie podarowane przez Mikołaja Zebrzydowskiego, któremu niewielkie, rzemieślnicze miasteczko w Małopolsce – słynące nomen omen z branży meblarskiej – zawdzięcza swoja nazwę. Stolarze i projektanci bazując na bogatej tradycji sztuki użytkowej wprowadzają dziś nowoczesne i bardziej funkcjonalne rozwiązania

Krzesła bankietowe – wygodne i stylowe

Czas płynie, zmieniają się realia, ale wciąż lubimy czasem pobiesiadować. Nie sposób zorganizować przyjęcie, wesele, uroczystość rodzinną lub spotkanie biznesowe bez wygodnych krzeseł. Jesteśmy narodem, który wspólny stół zawsze łączył. Dbamy o wygodę naszych gości i wystrój. Na rynku dostępne są krzesła w rozmaitych stylach, wzorach i kolorach, warto pamiętać o tym, by były nie tylko ładne, ale też wygodne, trwałe i funkcjonalne. Dużą popularnością cieszą się meble tapicerowane o lekkiej konstrukcji, które łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Zwróćmy uwagę na solidność ich wykonania. Decydujący wpływ na wygląd krzesła ma trwałość powłoki lakierniczej i dobór odpowiednich komponentów. Meble od producenta – dobra jakość w dobrej cenie!

Sprawdź szczegóły: https://www.stylehome.com.pl/