Najpiękniejsze dewocjonalia na rynku


Sklep z dewocjonaliami to miejsce, gdzie możesz zakupić różańce, obrazy religijne, kadzielnice, biżuterię religijną i wiele innych.Szczególnie warto się zaopatrzyć w różaniec (i koniecznie poświęcić go u księdza!), ponieważ różaniec jest najpiękniejszą i najpowszechniejszą modlitwą. Modlitwa różańcowa składa się z części Radosnej, Światła, Bolesnej oraz Chwalebnej. Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie. Każda z nich liczy po pięć tajemnic. Przyjmuje się, że w poniedziałki i soboty powinno się odmawiać część Radosną, we wtorki i piątki część Bolesną, w czwartki część Światła, a w niedzielę i środy część Chwalebną. Jest to modlitwa, która niesie za sobą rozważania, nie tylko biblijne, ale też dotyczące życia doczesnego. Miesiącem modlitwy różańcowej jest październik, który dzięki temu jest miesiącem maryjnym.
Na różańcu można też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie we wrześniu 1935 roku, gdy ona się modliła o powstrzymanie gniewu Bożego i pokój nad światem. Jest to jednak z czterech modlitw, które Chrystus jej wtedy przekazał. Kolejne to „Nowenna do Miłosierdzia Bożego”, akt strzelisty „O Krwi i Wodo” oraz „Litanię do Miłosierdzia Bożego”.
Sklep z dewocjonaliami oferuje rzeczy dla osób, które czują potrzeba bycia bliżej Boga i chcą mieć go zawsze przy sobie dewocjonalia, które mogą im o Nim przypominać.

Zobacz: ogrody Kraków.